Güneş enerji sistemleri, güneşin kaynak olarak alındığı ve bu kaynaktan elde edilen ısının enerjiye dönüştürüldüğü sistemlerdir. Güneş ışığının tükenmeyen enerjisinden faydalanmak adına geliştirilen bu sistemler, farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Güneş enerjisi teknolojilerinin bazıları direk olarak güneşin yaydığı ısıyı enerji olarak kullanırken, bazı teknolojilerde güneş enerjisi elektriğe dönüştürülerek kullanılmaktadır.

Su ısıtma işlemi örnek verilecek olursa, sıcak su temin etmek için güneş enerjisinden faydalanılabilmektedir. Direkt güneş ısısından faydalanılan bu sistemde suyun ısınması için bir ısı depolama paneli ve su deposu bulunmaktadır. Elektriğe dönüştürülen enerji sistemleri, güneş pilleri ile örneklendirilebilmektedir. Bu pillerde güneş enerjisi elektriğe dönüşmekte ve watt biriminde enerji sağlanmaktadır.

Güneş Enerji Sistemleri İle Elektrik Üretme Yöntemleri

Teknolojinin gelişimi ile inovatif çözümler sunan güneş enerji sistemleri, güneş ışınlarından ve ısıdan elde edilen enerjiyi elektriğe dönüştürmekte ve hem insanların hem de işletmelerin kullanımına sunmaktadır.

Bu sistemler, diğer enerji sistemleri ile karşılaştırıldığında daha çevrecidir ve doğa bu sistemler sayesinde korunmaktadır. Diğer enerji sistemlerine göre çok daha düşük maliyetli olmaları da tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Güneş enerjisi fiyatları kullanım alanına göre belirlenmektedir. Özellikle akıllı ev özelliklerine sahip konutlarda, bu sistemler hem çevreci hem de az maliyetli olmasından dolayı her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Konut içerisinde kullanılmasının yanı sıra bu sistemler, sanayi ve endüstri alanında da kullanılmaktadır. Bu işletmeler ihtiyaç hissettikleri enerjiyi güneşten elde ederek, elektrik maliyetini oldukça azaltmaktadır. Güneş enerjisi fiyatları, tercih edilen endüstri alanına göre belirlenmektedir. Çevrenin korunması konusunda duyarlı işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilen bu yöntem, elektrik olmayan bölgelerde ilk tercih olmasının yanı sıra, elektrik olan bölgelerde de doğa dostu olması ile ilk tercih yöntemleri arasında yer almaktadır.

Hiç tükenmeyecek olan güneş enerjisi, yenilenebilir enerji kaynağı olarak ülke kalkınmasında da büyük rol oynamaktadır. Ülkemizin yılın dört mevsimi güneş alan bir konumda yer alması, güneş enerjisinden faydalanabilmeye imkan sağlamaktadır. Bir ülkenin bu konuma sahip olması, enerji üretiminde güneşten faydalanabilme açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, ülkemizde bu çalışmalara daha fazla yer verilmesi ve bu çalışmalara katkıda bulunulması gerekmektedir.

Güneş Enerjisi Fiyatları

Güneş enerji sistemleri fiyatları, kullanılacak alan ile belirlenmektedir. Konut içerisinde güneş enerjisi kullanımı ile sanayi alanında kullanılacak sistemlerin büyüklüğü ve özellikleri birbirinden farklıdır. Elektrik üretim tesislerine göre daha az maliyete sahip olan bu sistemler için firmamızdan teklif alabilirsiniz.

Güneş enerjisi sistemleri, ihtiyaç hissedilen elektrik miktarıyla da belirlenmektedir. Bir konut için ihtiyaç hissedilen elektrik miktarı ile sanayinin elektrik miktarı farklı olmaktadır. Bir diğer yandan bu alanlar kendi içlerinde de çeşitlilik göstermektedir.

Güneş enerjisinden yararlanmak ve bu sistemleri konutlarında ya da sanayi alanında kurdurmak isteyen kişilerin ve kurumlar, web sitemizde yer alan teklif al butonuna tıklayarak isim – soy isim, e mail adresi, cep telefonu numarası, güncel elektrik faturası ve sistemin uygulanacağı adres bilgisini doldurduktan sonra, alanında uzman ekibimiz tarafından bilgilendirilmektedir. Teklif aşamasında çatıda uygulanacak panelin ön izlemesi sunulmaktadır.

Bu aşamada oluşturulan panelin uygulanabilirlik planı ile projelendirme safhasında başlatılmaktadır. Bu test için mühendislerimiz sizlerle görüşmeye gelmektedir. Bu analizler, insansız hava araçları ile gerçekleştirilmekte ve rahatsızlık vermeden ve çatıya ayakla basılmadan gerçekleşmektedir. İzin süreçlerinin tamamlanmasının ardından ise tedarik, kurulum ve üretim süreçleri devreye girmektedir. Bu aşamaların tamamlanması ile sistem hemen kullanılabilmektedir.