Solar Çatı, sınırsız bir enerji kaynağı olarak görünen Güneş’i en iyi şekilde değerlendirmeyi sağlar. Sayısız pek çok faydası olan güneş enerjisi panellerinin en bilinen avantajlarını bilmek istiyorsanız bu blog yazısından oldukça faydalanacaksınız demektir.

Güneş enerjisinden elektrik üretmeye yarayan solar çatı kurulumu sayesinde evimizde, işyerimizde, tarımsal sulama sistemlerimizde yani aklımıza gelebilecek her yerde elektrik üreterek kullanabiliriz.

Güneş enerjisi santralleri ile elektrik üreterek şebekeye satabilir veya evimiz için mikro çatı üstü güneş enerji santralleri kurdurarak elektrik faturası ödemekten kurtulabiliriz. Uzun ömürlü olarak üretilen solar güneş panelleri sayesinde 35 ila 50 yıla kadar verimli bir şekilde elektrik üretmemizde mümkün gözükmektedir.

Solar çatı kurulumu ile aynı zamanda çevreyi koruyarak daha yaşanılabilir bir dünyaya fırsat verir, doğal kaynaklardan elde edilen geliri arttırarak dışa bağımlılığı azaltmış olursunuz.

Enerji verimliliği sağlayan bireysel ya da kurumsal tüketim amaçlı elektrik üretmeye fırsat tanıyan solar panel sistemleri ile, siz de kendi yaşam alanlarınızı daha fonksiyonel kılabilir ve yapacağınız ufak yatırımlar sayesinde hem elektriğe ödediğiniz tutarı düşürebilir, hem de kendi dünyanızı daha iyi hale getirerek insanlık ve gelecek nesil için büyük bir adım atabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

Güneş Enerjisi ve Kullanım Alanları

Güneş enerjisi fiyatları kullanım alanına göre belirlenmektedir. Özellikle akıllı ev özelliklerine sahip konutlarda, bu sistemler hem çevreci hem de az maliyetli olmasından dolayı her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Konut içerisinde kullanılmasının yanı sıra bu sistemler, sanayi ve endüstri alanında da kullanılmaktadır. Bu işletmeler ihtiyaç hissettikleri enerjiyi güneşten elde ederek, elektrik maliyetini oldukça azaltmaktadır.

Güneş enerjisi fiyatlarının, diğer enerji sistemlerine göre çok daha düşük maliyetli olmaları tercih nedenleri arasında yer almaktadır.

Teknolojinin gelişimi ile inovatif çözümler sunan güneş enerji sistemleri, güneş ışınlarından ve ısıdan elde edilen enerjiyi elektriğe dönüştürmekte, hem insanların hem de işletmelerin kullanımına sunmaktadır. Bu sistemler, diğer enerji sistemleri ile karşılaştırıldığında daha çevrecidir ve doğa, bu sistemler sayesinde korunmaktadır.

On grid ve off grid sistemler

Solar Sistemlerde Algı: Akülü Olması Şart

Güneş enerjisi panelleri enerji ihtiyacı olan her yerde kurulabilir. Güneş enerjisi çevreci ve maliyeti düşük bir sistemdir, yatırım maliyetinin düşük olması ve yüksek verim elde edilen bir enerji türü olması sebebi ile tercih edilmektedir. Güneş enerjisi panelleri, yenilenebilir enerji sistemleri içerisinde kurulumu, bakımı ve işletimi en kolay olanıdır. Çatıların işlevsellik kazanarak enerji kaynağı olarak kullanılması ile bu alanlardan enerji üretimi sağlanır.

Solar sistemlerde aküsüz sistemler tasarlanabilir. Evinizin elektrik ihtiyacını karşılamak ve fazlasını satmak üzerine tasarlanmış bir solar enerji sisteminden bahsediyoruz, bu sistemde akü yok. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’dan edinilen bilgiye göre, güneş enerjisiyle binaların çatı ve cephelerinden elektrik üretecek kişilerin beklediği aylık mahsuplaşma ile ilgili düzenleme çalışmaları tamamlandı. Bu yeni düzenleme sayesinde, aylık mahsuplaşma ile elektriği şebekeye verip ay sonunda da kullanabilirsiniz.

Teklif Al