1839 yılında fransız fizikçi Alexander Edmond Becquerel tarafından, dünyada ilk fotovoltaik etkinin saptanması ile güneş paneli üretiminin ilk adımları atılmıştır. Güneşin hiç tükenmeyen enerjisi nedeni ile bu sistemler, ilk üretimden bu yana dünya üzerinde kullanımı gittikçe artan enerji sistemleri arasında yer almaktadır.

Güneş enerjisi kurulumu da dahil olmak üzere tüm aşamalarında düşük maliyeti ile tercih edilmektedir. Doğrudan güneş ışığından üretilen ve gaz salınımının olmadığı bu enerji kaynağı, temiz ve çevrecidir. Güneşte oluşan tepkimeler sonucunda ortaya çıkan bu enerjiden faydalanmak, enerji üretiminde dışa bağımlılığı azaltmaktadır. Paneller yardımı ile elektriğe çevrilen bu enerji konut ve sanayi alanında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Özellikle elektrik sağlanamayan şehir dışındaki alanların değerlendirilebilmesi ve bu bölgelerde tarım ve sanayi alanında çalışmaların yapılabilmesine olanak sunan bu sistem, petrol ve doğalgaz kaynaklarının azalıyor olduğu da göz önünde bulundurulduğunda önemi gittikçe artan bir sistem haline gelmiştir.

Güneş Enerjisi Kurulumu Nasıl Olur

Güneş enerjisi kurulumu yaptırmaya karar veren kişi veya kurumların öncelikle firmamızdan teklif alması gerekmektedir. Firmamızın web sitesinde yer alan teklif al butonuna tıkladığınızda, sizden istenen bilgileri girmeniz durumunda, kısa sürede dönüş yapılmakta ve alanında uzman mühendislerimiz kurulum aşamasını başlatmaktadır.

Bu kurulum aşamasında, ilk adım teklif almak olurken, diğer aşamalar, projelendirme, izinler, tedarik, kurulum ve üretim aşamalarıdır. Güneş enerjisi asla tükenmeyecek ve yenilenebilir enerji kaynağı olmasından dolayı, hem dünyada hem de ülkemizde tercih edilmektedir.

Güneş enerjisi kullanım alanları oldukça geniştir. Bu enerji panelleri, endüstriyel alanlarda, fabrikalarda, soğuk hava depolarının çatılarında işletmelerin tercih ettiği enerji yöntemleri arasında yer almaktadır. Evlerin elektrik enerjisi ise çatı tipi santraller tercih edilmektedir.

Güneş Enerjisi Panelleri Kurulum Aşamaları

Web sitemizde yer alan teklif al butona tıkladıktan sonra çatınızın alanını seçerek, beklemeden yatırım tutarı, üretim süreci ve geri dönüş süresini öğrenme şansınız bulunmaktadır. Bu aşamada aynı zamanda çatının panelli hali ön izleme olarak sunulmaktadır.

Projelendirme safhasında ise teklif aşamasında hazırlanan panelin uygulanabilirliğinin test edilmesi için mühendislerimiz sistemin kurulacağı adrese gelmektedir. Bu test, çatınıza ayak basılmadan, rahatsızlık vermeden, insansız hava araçları ile gerçekleştirilmektedir.

İzinler aşamasında ise sistemin kurulumu için gerekli izin belgeleri tarafımıza web sitemizden online olarak iletilebilmektedir. Bu aşamadan sonra, tüm detaylarla mühendislerimiz ilgilenmektedir. Gereken tüm izinler uzman kadromuz tarafından alındıktan sonra tedarik aşaması başlamaktadır.

Sizin belirleyeceğiniz kurulum tarihinden kısa bir süre öncesinde, kurulum için gereken tüm ürünler, tek paket halinde adresinize teslim edilmektedir. Teslimat için ayrı bir bedel ödenmemektedir. Daha sonra adresinize en yakın konumda yer alan montaj ekibimiz adresinize gelmektedir. Bu montaj ekipleri de müşterinin seçimine bırakılmaktadır ve online sistem üzerinden seçim yapılarak randevu oluşturulmaktadır.

Üretim aşaması ise tüm aşamaların tamamlandığı ve Solarizasyon’un gerçek tadını çıkarmaya başladığınız aşamadır.