Güneş Enerjisi Santrallerinde özellikle İnverter bakımı önemli bir yer tutar. Solarizasyon olarak satışını ve uygulamasını gerçekleştirdiğimiz inverter modellerimizde 5 yıl ürün garantisi vermekteyiz. 

 

5 yıllık ürün garantisi süresi içerisinde herhangi bir problemle karşılaşıldığı takdirde ürün garanti kapsamında tamir edilir veya değiştirilir. Ancak bu garanti sürecinde de santralinizin sağlıklı ve verimli çalışması için yapılması gereken bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar sayesinde hem ürünlerinizi daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz hem de kullanım süreniz boyunca veriminizi arttırabilirsiniz. 

 

Solarizasyon tarafından kullanılan inverterler uzaktan da kontrol edilebildiğinden dolayı herhangi bir verim düşüklüğü veya arıza durumunda hızlı bir şekilde müdahale edilebilmektedir. Ancak yine de herhangi bir sorun yaşamamak adına hem inverter hem de çevre ekipmanlarının düzenli bir şekilde bakımının yapılmasında fayda vardır.

İnverter Bakımı

İnverter bakımı ortalama olarak 2 yılda bir düzenli periyotlar halinde yapılmalıdır. Eviniz için kullandığınız invertlerde belirsiz aralıklarla da sık sık kontrollerinin yapılması herhangi bir arızanın engellenmesi ve üretimin düşmemesi açısından da oldukça faydalıdır. 

İnverter bakımı yapılırken genel olarak havalandırmadaki tıkanıkların giderilmesi, civata ve vidaların uygun tork değerine ayarlanması, kapsamlı temizliğinin yapılması ve AC/DC kabloların kontrolünün yapılması gerekmektedir. 

Bu bakımlar için uzman bir ekibin önerilen belirli periyotlar içerisinde gelmesi ve inverter bakımını yapması gerekmektedir. 

Ortalama bir inverter ömrünün 10 yıl olduğu düşünüldüğünde bu kullanım ömrünün kısalmaması ve maliyetlerin artmaması için bakımların düzenli yapılması önemlidir. 

 

Solarizasyon olarak ev için güneş enerjisi santrallerinde kullandığımız Almanya menşeili Kostal ve dünyanın en büyük inverter üreticilerinden olan Çin menşeili SAJ markaları ürünlerine 5 yıl garanti vermektedir. 

 

Ürünlerin garantileri Türkiye’de Solarizasyon tarafından sağlanmaktadır. Kullandığınız Kostal ve SAJ marka inverterler ile ilgili herhangi bir sorunda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Ev veya iş yerinize güneş enerjisi santrali teklifi almak için bizlerle bu linkte bulunan teklif formu veya 08504414101 numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Teklif Al

Leave a Reply