Mahsuplaşma, Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’ne göre “belirli bir zaman dilimi içinde gerçekleşen, üretim ve tüketimin birbirinden düşülmesi sonucu kWh cinsinden net üretim veya net tüketim değerinin bulunması işlemi” olarak tanımlanıyor.

Ev veya iş yerlerinin çatısına kurabileceğiniz güneş paneli projeleriyle ihtiyacınız olan enerjiyi üretebilirsiniz. On Grid sistemlerde üretilen enerji direkt olarak evin kullanımına aktarılmaz. Güneş paneli aracılığıyla üretilen enerji şebeke yoluyla dağıtım şirketine gönderilir ve dağıtım şirketi tarafından kullanılır. Gönderilen bu elektriğin ölçümü de ev veya iş yerinize Solarizasyon tarafından takılan çift yönlü sayaç ile ölçülür. Çift yönlü sayaç sayesinde ürettiğiniz ve tükettiğiniz enerjiyi takip edebilirsiniz.

Her ayın sonunda fatura tarihi geldiğinde üretilen ve tüketilen enerji dağıtım firması tarafından hesaplanır. Üretimiziniz tüketiminizden fazla ise hem fatura masrafından kurtulmuş olursunuz hem de fazla olan miktar ay sonunda banka hesabınıza dağıtım firması tarafından yatırılır. 

Hesabınıza yatırılan tutar üzerinden herhangi bir gelir vergisi ödemezsiniz ve kazancınızın tamamı size kalır. Son yıllarda Türkiye’nin birçok şehrinde fabrikalar ve müstakil evlerin yanında apartmanlar da güneş enerjisi üzerinden enerji ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. Solarizasyon’un gerçekleştirdiği birçok projeyi sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. 

Ev ve iş yerlerinize güneş enerjisi sistemleri kurdurarak fatura masraflarından kurtulmak isterseniz aşağıda bulunan butona tıklayarak teklif alabilirsiniz. Solarizasyon olarak Türkiye’nin 81 iline çatı tipi güneş santrali kurulumu hizmeti vermekteyiz.

Teklif Al

Leave a Reply