Sanayi Tesisleri İçin Güneş Enerjisi

Güneş enerjisinden elektrik üretimi arazi, tarımsal sulama, ev çatısı ve otoparkların yanında fabrika ve depoların da çatı veya cephelerinde gerçekleştirilebilir. 

Ev veya iş yerlerinin çatısına yapılan güneş enerjisi santralleriyle elektrik üretimi gerçekleştirilebilir. Özellikle müstakil evlerin çatısına yapılan güneş enerjisi santrallerinde elektrik faturasının bir bölümü karşılanabilir hatta yaz aylarında kullanılan elektrikten daha fazlası üretilerek gelir elde edilebilir. 

Fabrika İçin Güneş Enerjisi

Fabrika ve diğer sanayi kuruluşlarında müstakil evlerde olduğu gibi üretilen enerjiden ekstra gelir elde edilmesi oldukça zordur. Ancak fabrika, depo, sanayi tesisleri gibi yerlerin çatısına yapılacak olan güneş enerjisi santralleri, ihtiyaç duyulan elektriğin (çatının boyutune göre) büyük bir kısmını karşılayabilir. 

Üretim gerçekleştiren fabrika veya sanayi tesisinde enerji ihtiyacının güneş panelleri üzerinden karşılanması üretim maliyetlerinin de ciddi bir şekilde düşmesini sağlayacaktır. Her yıl artan elektrik fiyatlarına karşı durabilmek için güneş enerjisi ciddi bir yatırımdır. 

Aynı şekilde büyük veya küçük çaplı depo çatılarına yapılan güneş enerjisi santralleriyle de deponun soğutma, ısıtma, hava sirkülasyonu gibi ihtiyaçları rahatlıkla karşılanabilir. Ayrıca depolar boş kaldığı zamanlarda da çatıdan enerji üreterek para kazanmaya devam edebilirsiniz. 

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi

Büyük veya küçük çatı olması fark etmeksizin her sanayi kuruluşunun çatısına güneş enerjisi santrali kurulabilir. İşletmeler için hem özel hem de devlet bankaları tarafından uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanları da sunulmaktadır. Solarizasyon olarak Türkiye’nin 81 ilinde ev, fabrika, arazi, tarımsal alanlar ve otoparklar için güneş enerjisi santrali hizmeti sunmaktayız. Siz de çatınızda güneş paneli ile elektrik üreterek fatura masraflarından kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda bulunan teklif formuna tıklayarak güneş paneli yaptırmak istediğiniz çatınızı seçebilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçecektir. 

Çatınız Yatırımınız Olsun, Dünya Oksijen Dolsun!

Teklif Al

Leave a Reply