Evinizin elektrik ihtiyacını karşılamak veya aylık gelen elektrik faturalarından tasarruf etmek için solar enerji kullanabilirsiniz. 

Konut çatısına kurulan güneş enerjisi santrali ile çatınızdan solar elektrik üreterek ister akü veya batarya aracılığıyla depolayabilir isterseniz de şebekeye satışını gerçekleştirerek elektrik faturanızdan tasarruf edebilirsiniz. 

Solar Enerji Nedir? 

 

Solar; kelime olarak güneş, güneşten yayılan enerji olarak tanımlanabilir. Solar enerji yani güneş enerjisi, güneşteki hidrojen helyum atomlarına dönüşmesi sonucu açığa çıkan ışınım enerjisidir. Güneş o kadar büyüktür ki içerisine 1 milyon tane Dünya sığabilir ve yaydığı enerji miktarı o kadar fazladır ki saniyede 564 milyon ton hidrojen, 560 milyon ton helyuma dönüşüyor. Bu dönüşüm sırasında kaybolan 4 milyon ton enerji de uzaya yayılmaktadır. Güneşten yayılan bu enerji, solar enerji olarak bilinir ve gezegenimizdeki canlılığın devam etmesini sağlar.

Güneşle dünya arasındaki mesafe yaklaşık 150 milyon kilometredir ve güneş ışınlarının dünyamıza ulaşması yaklaşık 8 dakika sürmektedir.

 

Solar Enerji Üretimi

 

Solar enerji son beş yılda dünya üzerinde kullanımı en fazla yaygınlaşan enerji türlerinden birisidir. Kolay uygulanabilir, düşük maliyetli ve çevreci oluşuyla ülkemizin ve dünyanın hemen her yerinde kullanımı sürmektedir. 

Geçmiş yıllarda sadece bir panel alınabilen maliyetlere şimdilerde bir evin sistemini karşılayabilecek kapasitede anahtar teslim güneş enerjisi sistemi kurulumu gerçekleştirilmektedir. Maliyetlerin bu kadar düşmesi ve panel teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte solar enerji üretimi de avantajlı bir duruma gelmiştir. 

Solar enerji engellediği karbon salınımı sayesinde doğa dostu bir enerji çeşididir. Güneş enerjisi santrallerinde kullanılan güneş panellerinin performans ömrü 25 yıldır. Yani 25 yıl boyunca güvenle ve yüksek verimlilik ile enerji üretebilir ve ürettiğiniz enerji sayesinde yüksek elektrik faturalarınızdan tasarruf edebilirsiniz. 

 

Elektrik Zamlarından Etkilenmeyin

 

Solar enerji üretimiyle devreye alınan günden itibaren 25 yıl süresince hiçbir elektrik zammından etkilenmeyeceksiniz. İster On Grid Sistem kullanın isterseniz Off Grid Sistem kullanın uzun yıllar boyunca elektrik faturası masraflarından kurtulmuş olacaksınız. On Grid Sistemlerde üretilen enerji direkt olarak şebekeye gönderildiğinden dolayı kullanım maliyeti de düşüktür. Off Grid sistemlerde ise belirli aralıklarla depolama yapılan aküleri değiştirmek durumunda kalacağınız için sürekli olarak karşınıza kullanım maliyeti çıkacaktır. On Grid ve Off Grid sistemlerle ilgili olarak ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Solarizasyon olarak müşterilerimize On Grid Sistemlerimizi tavsiye etmekteyiz. Ev ve Açık Otoparklarınızın çatıları için güneş enerjisi sistemleri kurulumu gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimiz, fiyatlarımız ve amortisman süreleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Solarizasyon uzmanları ile iletişime geçmek için aşağıda bulunan butona tıklayarak teklif formumuzu doldurabilirsiniz.   

Çatınız Yatırımınız Olsun, Dünya Oksijen Dolsun!

 

Teklif Al

Leave a Reply