Solar, hem güneş hem de güneşten yayılan enerji anlamına gelmektedir. Solar enerji ise güneşte yer alan hidrojen atomlarının dönüşümü sırasında açığa çıkan ışınım enerjisidir. 

Güneş enerjisi, dünya yüzeyinde metrekare başına 1400W olarak düşmektedir. Bu düşen enerji ise elektrik enerjisi ya da termal enerji olarak kullanılmaktadır. 

Bir diğer yandan dünyadaki canlılık faaliyetleri, bu enerji ile devamlılığını sürdürmektedir.

Solar Çatı Kurulumu Faydaları

Solar enerji, sınırsız bir enerji kaynağı olarak görünen Güneş’i en iyi şekilde değerlendirmeyi sağlayan ekipmanlardır. Sayısız pek çok faydası olan güneş enerjisi panellerinin en bilinen avantajlarını bilmek istiyorsanız bu blog yazısından oldukça faydalanacaksınız demektir.

 

Güneş enerjisinden elektrik üretmeye yarayan güneş paneli sistemleri sayesinde evimizde, işyerimizde, tarımsal sulama sistemlerimizde yani aklımıza gelebilecek her yerde elektrik üreterek kullanabiliriz. 

Güneş enerjisi santralleri ile elektrik üreterek şebekeye satabilir veya evimiz için mikro çatı üstü güneş enerji santralleri kurdurarak elektrik faturası ödemekten kurtulabiliriz. Uzun ömürlü olarak üretilen solar güneş panelleri sayesinde 35 ila 50 yıla kadar verimli bir şekilde elektrik üretmemizde mümkün gözükmektedir.

 

Güneş enerjisi panelleri aynı zamanda çevreyi koruyarak daha yaşanılabilir bir dünyaya fırsat verir, doğal kaynaklardan elde edilen geliri arttırarak dışa bağımlılığı azaltır. 

Enerji verimliliği sağlayan bireysel ya da kurumsal tüketim amaçlı elektrik üretmeye fırsat tanıyan solar panel sistemleri ile, siz de kendi yaşam alanlarınızı daha fonksiyonel kılabilir ve yapacağınız ufak yatırımlar sayesinde hem elektriğe ödediğiniz tutarı düşürebilir, hem de kendi dünyanızı daha iyi hale getirerek insanlık ve gelecek nesil için büyük bir adım atabilirsiniz.

Neden Solarizasyon?

Solar enerji sistemleri konusunda uzman mühendislerimiz, becerikli kurulum ekiplerimiz ve gelişmiş teknolojik altyapısı ile tüm süreci takip edebilmenizi öncelikli olarak sağlar. Teklif sayfamızda işaretlediğiniz alanın uygunluğu, proje mühendislerimiz tarafından yerinde drone ile modellenerek kontrol edilir, sadece birbiri ile uyumlu test edilmiş kaliteli malzemeler solar çatı sisteminizin kurulumu için kullanılır. Bu sayede Solarizasyon’da doğru tasarımlar, kaliteli malzemelerle yüksek performanslı sistemlere dönüşmektedir.