Genel

Solarizasyon Nedir

By 13/08/2019 No Comments

Solarizasyon Nedir?

Solarizasyon çatınıza güneş enerji santrali kurarak güneşten enerji elde etmenizi, tasarruf etmenizi ve geleceğe yatırım yapmanıza yardımcı olan bir dönüşüm süredir.

Güneş Paneli

Güneş paneli sayesinde güneş tarafından yayılan ısı ve ışık elektrik enerjisine dönüştürülerek evlerde ve işyerlerinde kullanılır. Panellerdeki fotovoltaik hücreler güneş ışığını enerji elektrik enerjisine dönüştürülür. Alınan enerji miktarı bölgeye ve mevsime göre değişir. Güneş enerjisini elektriğe dönüştüren bu paneller sayesinde, buzdolabı, televizyon ve şarj cihazı gibi herhangi bir cihazı kullanabilirsiniz.

Güneş Paneli Ne Yapar?

Güneş panellerinin ana görevi Güneşin salgıladığı radyasyonu kullanılabilir enerji haline getirmektir. Panellerin içindeki fotovoltaik hücreler yarı ilektenlerden meydana gelir. Bu hücreler fotovoltaik efekti kullanarak güneş enerjisini elektrok akımına, yani elektriğe çevirir. Alınan güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren bu uygulama ile güneşten elektrik üretebilirsiniz. Güneş enerji santrallerinde güneş panelleri, güneş enerjisinden elektrik üretmek için gerekli bileşenlerden biridir.

Güneş Paneli Kurulumu Ve Avantajları

Güneş panellerinin montajı büyük özenle ve özverili bir şekilde yapılmalıdır, aksi takdirde malzeme hasarı meydana gelebilir. Evinize güneş paneli kurulumu ile güneş enerjisinden kolayca elektrik elde edilebilirsiniz. Bu alanda uzman kadromuz ile kurulumunuzu hızlı, güvenli ve temiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Güneş enerjisi, yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olarak kabul edilir. Güneşten gelen ısı ve ışık, elektrik enerjisine dönüştürülebilir ve güneş panelleri sayesinde konut ve ticari endüstrilerinde kolayca kullanılabilir. Bu sistemin avantajları:

 • Güneş enerjisi çevre dostu ve uygun maliyetli bir sistemdir.
 • Düşük yatırım maliyeti ve yüksek verim nedeniyle tercih edilir.
 • Yenilenebilir enerji sistemleri arasında, kurulumu, bakımı ve işletmesi en kolay olan sistemlerdir.
 • Çatılar gibi boş alanlar enerji kaynağı olarak kullanılabilir ve enerji üretimi sağlanır.
 • Modüler yapısı sayesinde kurulumu çok kolaydır.
 • Bu, yabancı kaynaklara ekonomik bağımlılığı azaltarak doğal kaynaklardan elde edilen geliri artırmanıza olanak sağlar.
 • Güneş enerjisi sistemlerine servis maliyeti çok düşüktür.
 • Bu, enerji faturalarından tasarruf etmenizi ve kendi elektriğinizi üreterek kar etmenizi sağlar.

Güneş Enerjisi Ve Solarizasyon İlişkisi

Ülkemizde özellikle Akdeniz bölgesinde güneş enerjisi kullanılmaktadır. Erken aşamalarda termal enerji olarak kullanılan güneş enerjisi alanları günümüzde daha yaygın hale gelmiştir. Evleri ısıtmak için kullanılan güneş enerjisi, özellikle inşaat sektöründe, suyu ısıtmak için de kullanılıyor.

Dünyada var olan enerji hiçbir şekilde kaybolmaz. Ancak, çeşitli yöntemler kullanılarak çeşitli enerji türlerine dönüştürülür. Büyük endüstriyel tesislerde kurulu olan güneş enerjisi, bir elektrik kesintisi durumunda üretime devam etmeye yardımcı olur.

Güneş Enerjisi Panelleri İle Solarizasyonun Faydaları

Güneş enerjisi sistemleri, güneşin kaynağı olarak alınan, güneşten enerji kullanarak ısı üretme işlemidir. Güneş enerjisi aynı zamanda tükenmez bir enerji kaynağıdır.

Solarizasyon, çatınıza güneş enerjisi santrali kurarak güneşten enerji üretmenizi sağlayan bir süreçtir. Solarizasyon sizin çatınıza en uygun sistemi en uygun fiyata çatınıza kurar. Tüm süreci izleyebileceğiniz web altyapımız, kalifiye montaj ekiplerimiz ve gelişmiş servis ağımız sayesinde kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Solarizasyonun size getireceği avantajlar bunlardır:

 • Çevreyi koruyarak daha yaşanabilir bir dünya için fırsat verin.
 • Düşük enerji maliyetleri ile uzun vadeli tasarruf edin
 • Kullanılmayan çatınızı değerlendirin

Leave a Reply

WhatsApp chat