Güneş Enerjisi

Türkiye’de son yıllarda artan maliyetler neticesinde çiftçilik kazançlı bir iş kolu olmaktan uzaklaşmaya başlamıştır. Motorin, ilaç, gübre gibi maliyetlerin artmasıyla beraber çok fazla çiftçi ya işlerini bırakıp göç ettiler ya da düşük karlarla asgari geçimlerini sağlamaya çalışmaktadır. 

Ancak 2020 yılında çiftçilerin maliyetlerini düşürmesi açısından çok önemli bir gelişme yaşandı. Değişen mevzuatla birlikte tarımsal sulama yapan çiftçiler için de GES izni verilmeye başlandı. 

Tarımda Güneş Enerjisi

Tarımsal sulama için verilen GES izinleri sayesinde çiftçiler sulama motorlarının enerji ihtiyacının karşılanabilmesi için güneş enerjisinden faydalanabilecekler. On Grid sistemler için geçerli olan bu izinle üretilen enerji şebeke üzerinden dağıtım firmalarına satılabilecek. Her ayın sonunda da tüketilen ve üretilen enerji hesaplanıp elektrik faturası üzerinden mahsuplaşma gerçekleştirilebilecek. On Grid sistemin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve mahsuplaşmanın nasıl yapılabileceğini geçmişteki yazılarımızdan öğrenebilirsiniz. 

Tarım alanında çalışan kişiler için enerji alanı tasarruf yapılabilir tek alan haline gelmiştir. Güneş enerjisinden üretilen enerjiyle birlikte tarımsal sulama ihtiyacının da büyük bir bölümü karşılanabilir hale gelmiştir. Solarizasyon olarak çatı ve arazi tipi güneş enerjisi santrallerinin yanında tarımsal sulama için de güneş enerjisi santrali hizmeti vermekteyiz.

Solarizasyon İle Güneş Enerjisi

İhtiyaç duyulan enerjiyi güneşten sağlayarak hem üretim maliyetlerini düşürebilirsiniz hem de  yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak sürdürülebilir bir tarım faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz. Solarizasyon olarak ev, iş yeri ve tarımsal sulamada istek ve ihtiyaçlarınıza göre değerlendirme yaparak sizlere en uygun teklifleri sunmaya çalışıyoruz. Siz de çatınıza veya arazinize güneş enerjisi paneli kurdurmak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak teklif alabilirsiniz. Solarizasyon uzmanları en kısa sürede sizlerle iletişime geçip en uygun teklifleri sunacaktır. 

Teklif Al

Leave a Reply