Evinizin veya işyerinizin çatısına güneş paneli yaptırarak hem kendi ihtiyacınız olan enerjiyi üretebilirsiniz hem de ürettiğiniz fazla enerjiyi şebeke üzerinden dağıtım firmasına satabilirsiniz. 

Öncelikle firmamıza başvurarak çatınızın güneş paneli yapılmasına uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 

Firmamızdan alacağınız teklifle birlikte kurdurmanız gereken panel gücünü, amortisman süresini ve toplam maliyeti öğrenebilirsiniz. 

Uzman ekiplerimiz güneş paneli uygulaması yapmak istediğiniz yerde size en uygun projeyi hazırlarlar. Projeden sonra güneş panellerinin ve ekipmanlarının tedarik süreci başlar. 

Hazırlanan proje onaylanması için elektrik dağıtım firmasına iletilir. Firmadan alınan onayla birlikte ev veya işyerinizin çatısına güneş paneli uygulaması yapılmaya başlanır. 

Eviniz veya işyerinizin çatısına yapılacak güneş panelleri bazı şartlara göre değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 hafta içerisinde teslim edilir. Güneş paneli projesinin uygulanmaya başlamasından anahtar teslim sürecine kadar bütün süreçlerde Solarizasyon olarak müşterilerimizin yanında oluruz. 

Enerji üretimine başladıktan sonra her fatura döneminde üretilen ve tüketilen enerji elektrik faturasına yansıtılacaktır. Üretilen enerji için enerji dağıtım firması ile ay sonunda mahsuplaşma gerçekleştirilecektir. Mahsuplaşma sonucunda üretilen enerji miktarına göre enerji dağıtım firması tarafından hesabınıza gerekli ücret yatırılacaktır. 

2018 yılında çıkan kanunla birlikte mahsuplaşma sonucunda elde edilen gelir vergisinden de muaf sayılacaktır. 

Çatınıza güneş paneli kurdurmanın ilk adımı için aşağıdaki “Teklif Al” butonuna tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Uzman arkadaşlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçeceklerdir.

 

 

Teklif Al

Leave a Reply